محاسبه هزینه تزریق پلاستیک

هزینه تزریق پلاستیک

محاسبه هزینه تزریق پلاستیک

با سلام به همراهان شایان تزریق امروز در ادامه سلسله مقالات در مورد تزریق پلاستیک قصد داریم تا با یک مقوله مهم دیگر به نام محاسبه هزینه تزریق پلاستیک برای هر محصول در کنار شما باشیم.

با ما در شایان تزریق همراه باشید

محاسبه هزینه تزریق پلاستیک

روش محاسبه هزینه تزریق پلاستیک

گرچه محاسبه هزینه تزریق پلاستیک بستگی به المانهای مختلفی دارد اما به طور کلی میتوان از فرومول زیر برای این منظور استفاده کرد:

هزینه هر قطعه = هزینه مواد اولیه + هزینه ماشین کاریتعداد قطعات + هزینه های ساعتیزمان تولید

تعیین کننده اصلی هزینه تزریق پلاستیک، هزینه ماشین کاری و در واقع هزینه ساخت قالب است. از آنجایی که ساخت قالب برای هر تیراژ به صورت محدود انجام می شود طبیعی است که هر چه تیراژ بالاترباشد، هزینه ساخت به ازای هرقطعه پایین می آید.

هزینه مواد اولیه برای ساخت هر قطعه ثابت بوده و به نسبت هزینه پایینی است. هنگام اندازه گیری وزن مدل خود برای تخمین متریال مورد نیاز حتما سیستم تزریق را هم در نظر بگیرید.

هزینه های ساعتی عبارت اند از هزینه های ماشین و نیروی انسانی. این هزینه ها مستقیما وابسته به موقعیت جغرافیایی کارگاه تولید و ابعاد قطعه تولیدی هستند(قطعات بزرگتر نیاز به فشار هوای بالاتر و ماشین های گران تر دارند.).

به عنوان مثال:

فرض کنید که شما در حال طراحی یک قطعه بهینه برای تزریق پلاستیک هستید، این قطعه ابعاد ۲۰۰*۲۰۰*۴ میلیمتر داشته و وزن آن حدود ۵۰ گرم است.

برای یک قطعه با این ابعاد ، هزینه ساخت قالب حدود ۳۰۰۰۰دلار می شود. این قطعه یک ابزار خانگی است و هزینه مواد اولیه آن به نسبت پایین است. هزینه حدودی یک ترموپلاستیک مناسب – مثل ABS یا HDPE گرید بالا – حدود ۱۰دلار به ازای هر کیلوگرم است.

زمان چرخه تولید را می توان به طور متوسط ۸۰ ثانیه درنظر گرفت در نتیجه هر ساعت حدود ۴۵ قطعه تولید می شود. جمع هزینه ساعت کار ماشین و نیروی انسانی حدود ۳۰دلار است.

با در نظر گرفتن این فرضیات، گراف زیر در مورد هزینه تزریق پلاستیک هر قطعه در تیراژهای مختلف کشیده شده است:

هزینه ساخت هر قطعه تا تیراژ ۵۰۰۰ به سرعت کاهش پیدا کرده و برای بالای ۲۰۰۰۰ قطعه به میزان ثابت حدود ۲دلار می رسد. برای حجم های پایین تر هزینه ساخت کاملا وابسته به هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک است. برای مثال اگر تیراژ تنها ۱۰۰۰ قطعه باشد هزینه ساخت هرکدام حدود ۳۰دلار می شود.

با ساده کردن طرح قطعه می توان از پیچیدگی قالب کاست و هزیه را تا حد قابل توجهی کاهش داد. این کاهش هزینه تزریق پلاستیک در تیراژهای پایین (بیش از ۱۰۰۰ قطعه) را به نسبت به صرفه می سازد.

از پرینت سه بعدی می توان برای ساخت قالب های تزریق پلاستیک تیراژ پایین استفاده کرد. با استفاده از پرینت سه بعدی در تزریق پلاستیک تا حد زیادی هزینه ساخت قالب پایین آمده و تولید قطعه با تیراژ پایین به صرفه می شود.

ضعف اساسی قالب های پرینت سه بعدی تزریق پلاستیک این است که پس از چند صد شات تزریق غیرقابل استفاده می شوند.

سخن آخر

امیدواریم از این مقاله کمال بهره را برده باشید . ما در مجموعه شایان تزریق به شما خدمات تزریق پلاستیک  را ارائه میدهیم . چنانچه مایلید محصولات پلاستیکی از ۱ تا ۸۰۰ گرم تولید کنید مجموعه شایان تزریق با ۶ دستگاه پیشرفته در زمینه تزریق پلاستیک در استان البرز و شهر کرج در  کنار شما  می باشد.

ویدئوی زیر نیز نمایی از فضا و کارگاه و دستگاههای مورد استفاده شایان تزریق را ارائه میدهددر

نمایی از کارگاه شایان تزریق

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

وقت بخیر

شما هم اکنون با مدیریت شرکت تعاونی آزمون کاران صنعت پلاستیک در تماس خواهید بود.

اگر سوالی دارید ویا نیاز به مشاوره دارید پیام خودرا ارسال نمایید

× گفتگو با مدیریت